MĒS NODROŠINĀM NEIEROBEŽOTU PIEEJU INFORMĀCIJAI
UN LABU LASĀMVIELU ATPŪTAI
Bibliotēkas paziņojumi:

Ditas Lūses un Irēnas Lūses darbu izstāde “Par pārējo domāsim rīt”

FOTO / VIDEO / PDF / POWERPOINT
drukāt
Ditas Lūses un Irēnas Lūses darbu izstāde “Par pārējo domāsim rīt”

No 8. septembra līdz 29. oktobrim Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma Ditas Lūses un Irēnas Lūses darbu izstāde “Par pārējo domāsim rīt”.

Kuldīgas mākslas namā skatāma gleznotāju Ditas Lūses un Irēnas Lūses darbu izstāde “Par pārējo domāsim rīt”, ļaujot skatītājiem nokļūt garīga miera piesātinātā un harmoniskā dabas, gaismas un cilvēciska dvēseles viegluma simbiozē, kas staro no autoru darbiem, mudinot apstāties un baudīt. Dažādās tehnikās radītie darbi atspoguļo mākslinieču spēju apturēt un dokumentēt savus skaistākos un laimīgākos esības mirkļus.

Kā skaidro Dita Lūse: “Mani interesē tas, kā uztveram gaismu un laiku. Gaisma  vienmēr ir svarīga vizuālajā mākslā, taču mani interesē gleznot tieši gaismu kā objektu. Laiks kā tagadne, kurā saplūst pagātnes atmiņās un acu priekšā redzamais. Un mākslas darbs, ja tas izdevies, ievelk skatītāju un uz mirkli ļauj tam atrasties ārpus laika.  Ap šo kodolu veidojas tēmas, pie kurām strādāju. Piemēram - saules gaismas pielietas senās klosteru telpas, kurās jūtama pagājušā laika klātbūtne. Cauri lapotnei mirguļojošas gaismu un ēnu spēles, kas garāmgājējam nojauc realitāti uz mājas fasādes. Trauslās dzīvu radību un augu struktūras, izgaismotas rentgena staru mirklīgajā un bezkaislīgajā gaismā. Augu ņirboņa pļavā, sajaucoties ar acumirkļa gaismiņām, kuras lēkā acu priekšā. Senu fotogrāfiju un vēstuļu izraisītās atmiņas, arī mantotās atmiņas, kas izlaužas cauri laikam un ietekmē mūsu šodienu. Mani saista gaismas, telpas un laika emocionāla iedarbība glezniecībā. Gaismas ņirboņa izceļ vai arī, gluži pretēji, klusina telpu, piešķir videi atmosfēriskumu. Laiks kā pagātnes klātbūtne ir klātesošs flīžu rakstos, marmora grīdu musturos un ažūros metālkalumos. Un telpa sniedz to klusumu un vienatni, ko es, tāpat kā daudzi citi, meklēju šajā steidzīgajā laikā. Daudzos manos darbos ir ornamentu raksti - ar acīm sekojot musturiem, var aizmaldīties domās, pazaudēt sevi, vai, gluži pretēji, pabūt vienatnē ar sevi un ārpus laika.”

Savukārt Irēna Lūse par savu darbu tēmām vēsta sekojošo: “Man vienmēr ir sagādājusi baudu atrašanās dabā, mežā. Tāpēc, droši vien nav nejauši, ka gadiem ejot, pievērsos šai tēmai, zināmā mērā personificējot dabu. Koki ir mani draugi, ar kuriem sarunājos, un kuri, klusi šalcot, atbild man. Strādāju dažādās tehnikās – patīk ogles zīmējumi, kuri dod iespēju izteikt ekspresiju ar minimāliem līdzekļiem, bet akvareļu darbos ļaujos acumirklīgam.”

Dita Lūse beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu un Prof. I. Zariņa un prof. A. Naumova glezniecības meistardarbnīcu (1994-1996).

Irēna Lūse ir Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas asociētā profesore.

 

Izstādi organizē: Kuldīgas Mākslinieku rezidence un Kuldīgas novada pašvaldību

Izstādes norises vieta: Kuldīgas Mākslas nams (1905. gada iela 6, Kuldīga), ieeja izstādē par brīvu.

Darba laiki:

Pirmdiena

slēgts

Otrdiena

slēgts

Trešdiena

10:00 – 16:00

Ceturtdiena

10:00 – 16:00

Piektdiena

12:00 – 18:00

Sestdiena

12:00 – 16:00

Svētdiena

12:00 – 16:00