MĒS NODROŠINĀM NEIEROBEŽOTU PIEEJU INFORMĀCIJAI
UN LABU LASĀMVIELU ATPŪTAI
Bibliotēkas paziņojumi:

Kurzemes foto dienas 2018

FOTO / VIDEO / PDF / POWERPOINT
drukāt
Kurzemes foto dienas 2018

3.novembrī, 16.00, paralēli divu apjomīgu fotoizstāžu atklāšanai Kuldīgas Mākslas namā, fotogrāfiem un citiem interesentiem būs iespēja dzirdēt 3 aizraujošas diskusijas par fotogrāfijas tendencēm Latvijā ar trīs Latvijas fotomāksliniekiem: Ilmāru Znotiņu, Raimo Lielbriedi un Uldi Balgu, kā arī apskatīt Kuldīgā šādas fotoizstādes:


• Kurzemes foto dienu plenēra izstāde “Kuldīga – pilsēta ar dvēseli” (Kuldīgas Mākslas namā)
• “Kurzemes gada balva fotogrāfijā ‘2018” - tēma “Ceļojums” - laureātu fotoizstāde (Kuldīgas Mākslas namā)
• Ventspils fotokluba “Moments” un Kuldīgas fotokluba “Divas upes” kopīgā fotoizstāde “Divas Pārventas” (Pilsētas laukums 4);
• Talsu fotokluba izstāde "Kolekcija 17/18" (Pilsētas laukums 4);
• Jānis Krasts – Personālizstāde. Panorāmas. (SIA "Rezerve" auto galerijā, Ēdoles iela 54)

No 22. septembra līdz 3. novembrim, Kurzemes fotoklubi rīkoja pirmo reģionālo foto pasākumu Latvijā “Kurzemes foto dienas 2018”, kas 3.novembrī, Sestdien, plkst.16.00 noslēgsies ar “Kurzemes gada balva fotogrāfijā 2018” svinīgo ceremoniju (Mākslas namā).

2018.gada 13. maijā Kuldīgas fotoklubā “Divas upes” satikās visu Kurzemes fotoklubu vadītāji un pārstāvji no Liepājas, Kuldīgas, Ventspils, Talsiem un Saldus, lai veicinātu fotogrāfijas tradīciju attīstību Kurzemē un jaunu fotogrāfu iesaistīšanos un vienotos par jauna reģionāla foto pasākuma izveidošanu ar nosaukumu “Kurzemes foto dienas”, kas turpmāk būs ikgadējs reģionāls un radošs kopā sanākšanas plenērs fotogrāfiem no visas Kurzemes un noslēdzas ar reģionālu fotokonkursu, kam katru gadu tiks mainīta tēma.

Kurzemes fotoklubi nolēma, ka šis reģionālais foto pasākums katru gadu pēc rotācijas principa notiks citā no piecām Kurzemes pilsētām, tāpēc tika izlozēta turpmākā pasākuma pēctecība, t.i. 2018.gadā, testa režīmā,- Kuldīgā, nākamgad, 2019. gadā,- Ventspilī, 2020.gadā,- Saldū, 2021.gadā Talsos, 2022.gadā Liepājā. Pēc 5 gadiem atkal iepriekšējā secība atkārtosies, u.tml.

Kurzemes fotoplenērs Kuldīgā notika 2018. gada 22.-23. septembrī. Savukārt foto plenēra noslēguma darbu izstāde un Kurzemes foto balvas ceremonija notiks 3.novembrī, plkst.16.00 Kuldīgas Mākslas namā, Kuldīgā, 1905.gada ielā 6, ar ko šogad noslēgsies šis vērienīgais pasākums.

Kurzemes foto dienas rīko pieci Kurzemes fotoklubi: Kuldīgas fotoklubs “Divas upes”, Liepājas fotoklubs Fotast”, Liepājas fotoklubs “Pozitīvs”, Ventspils fotoklubs “Moments” un Talsu fotoklubs sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību un Kuldīgas Mākslas namu.

Izstādes Mākslas namā apskatāmas no 4.novembra līdz 23.decembrim.

Foto autors: Ģirts Dreimanis (Ventspils fotoklubs "Moments", afišas dizains: Ilze Kociņa (Nīderlande))