MĒS NODROŠINĀM NEIEROBEŽOTU PIEEJU INFORMĀCIJAI
UN LABU LASĀMVIELU ATPŪTAI
Bibliotēkas paziņojumi:

Latvijas Mazās gaismas pilis

FOTO / VIDEO / PDF / POWERPOINT
drukāt
Latvijas Mazās gaismas pilis

Jānis Dripe, arhitekts un projekta „Latvijas Gaismas pilis - 21. gadsimta Latvijas jaunās bibliotēkas” vadītājs: „Lai cik diža, cēla un arhitektoniski izteiksmīga savā 68 metru augstumā nebūtu jaunā Latvijas Nacionālā bibliotēka, lai cik telpiski savdabīga nebūtu jaunā Pārventas bibliotēka Venstspilī, tās būtu vien skaisti izņēmumi bez astoņiem simtiem novadu un pagastu bibliotēku. Tās ir kā dižkoku saknes, kas dod spēku un gādā par jaunu un izglītotu lasītāju rāmo plūdumu uz lielajiem centriem. Mēs gribam lai ļaudis valstī redz kopumu no lielā centrā līdz tālajam mazajam pašā pierobežā. Tas ir gaismas punktu vizualizācijas projekts.”

Fotogrāfijas ar skaistākajām celtajām un renovētajām bibliotēkām skatāmas izstādē „Latvijas mazās gaismas pilis". Pirmo reizi tā bija skatāma Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas atklāšanā. Pēc tam izstāde kļuva par ceļojošo fotoizstādi Latvijā.

Ieeja bezmaksas


2015. gadā "Latvijas mazās gaismas pilis" būs iespējams apskatīt: - http://www.gaisma.lv/lv/projekts/latvijas-mazas-gaismas-pilis