Ceļojošās skolēnu zīmējumu un domrakstu izstādes “Mana Satversme” atklāšana Kuldīgā

2019. g. 06. februārī
Papildināts 2019. g. 08. februārī

11. februārī plkst. 13:00, Kuldīgas mākslas nama 3. stāvā, notiks Satversmes tiesas ceļojošā skolēnu zīmējumu un domrakstu izstādes "Mana Satversme" atvēršana un tikšanās ar  Satversmes tiesas priekšsēdētāju Inetu Ziemeli.

Ziemeles kundze atklāšanā uzstāsies ar lasījumu par Satversmi.

Izstāde būs skatāma no 11. februāra līdz 3. martam.

 

Ceļojošā skolēnu zīmējumu un domrakstu izstāde “Mana Satversme”

Satversmes tiesa 2017. gada septembrī par godu Latvijas simtgadei un Latvijas Republikas Satversmes (turpmāk – Satversme) pieņemšanas 96. gadadienai izsludināja skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu. Tajā 6. klašu skolēni tika aicināti iesūtīt zīmējumus par tēmu “Mana Satversme”, savukārt 9. un 12. klašu skolēni – domrakstus par tēmu “Mana Latvija un Satversme”.

Konkursa mērķis bija sekmēt uzticību Latvijai un Satversmei, stiprināt skolu jaunatnes valstisko apziņu, rosināt līdzdalību valsts norisēs, kā arī veicināt jauniešu interesi un izpratni par Satversmi.

Dalībai konkursā pieteicās 47 skolas, aptverot visus Latvijas reģionus. Konkursā tika iesūtīti 124 zīmējumi un 44 domraksti. Ņemot vērā, ka katrs iesūtītais darbs ir unikāls skolēna skatījums uz Latviju un Satversmi tieši šobrīd, kad stāvam uz valsts simtgades sliekšņa, Satversmes tiesa nolēma šos darbus saglabāt Latvijas vēstures lappusēs.

Šobrīd ir tapusi ceļojušā zīmējumu izstāde “Mana Satversme” un izstādes pavadošais buklets, kurā publicēti 10 aizraujoši domraksti un 53 koši zīmējumi.