MĒS NODROŠINĀM NEIEROBEŽOTU PIEEJU INFORMĀCIJAI
UN LABU LASĀMVIELU ATPŪTAI
Bibliotēkas paziņojumi:

Izstāde "Pazudis arhīvā"

FOTO / VIDEO / PDF / POWERPOINT
drukāt
Izstāde "Pazudis arhīvā"

Izstādes dalībnieki: Jānis Borgs un Laura Feldberga, Līga Lindenbauma un Kristaps Grundšteins, Aiga Dzalbe un Kristaps Epners, Haralds Matulis un Ieva Saulīte. Izstādes kuratore – mākslas zinātniece Andra Silapētere.

Izglītības programma “Lielā lupa” veidota, izmantojot Latvijas Laikmetīgās mākslas centra arhīvā atrodamās liecības par Latvijas laikmetīgās mākslas norisēm. Tās mērķis ir interesantā veidā iepazīstināt skatītājus gan ar laikmetīgās mākslas valodu, gan ar Latvijas mākslas un kultūras vēsturi. Ar digitālu un analogu spēļu palīdzību izstādes apmeklētājiem būs iespēja labāk iepazīt konkrētus māksliniekus, mākslas darbus, aktuālās norises Latvijas laikmetīgajā mākslā, kā arī veidot jaunus mākslas darbus. Izglītības programma adresēta plašai auditorijai – gan bērniem, kas vēl tikai apgūst mākslas pamatus, gan visa vecuma pieaugušajiem.  Idejas autore un projekta vadītāja ir mākslas zinātniece Linda Veinberga. Rotļlietas tapušas sadarbībā ar izstādes dizaineri Asnati Bočkis.

Izglītības programmu papildinās Annas Veilandes Kustikovas lekcija un video programma “Jaunākā kustīgā attēla māksla Baltijā” kas notiks sestdien, 9. aprīlī plkst. 13:00. Mērķauditorija: 12+ .

Video programmas ietvaros būs aplūkojami Baltijas kustīgā attēla mākslas darbi, kas radīti vizuāla baudījuma un pārdzīvojuma raisīšanai skatītājā, atsaucoties uz mūsdienu kultūrā aktuālām tendencēm gan tematiski, gan stilistiski.

Lai iepazīstinātu ar izglītības programas “Lielā lupa” piedāvātajām iespējām, vispārizglītojošo skolu, pirmsskolas izglītības iestāžu un interešu izglītības jomā strādājošie pedagogi tiek aicināti uz informatīvu semināru dienu pirms izstādes atklāšanas – 31. martā plkst. 15:00. Semināra apmeklējums ir bez maksas. Interesentus lūdzam iepriekš pieteikties pa e-pastu: makslasnams@kuldiga.lv vai telefonu: 25600623.

Izstāde būs apskatāma no 1. līdz 17. aprīlim.

Izstāde “ Pazudis arhīvā” un izglītības programma “Lielā lupa ir daļa no projekta „Arhīvu dažādās formas. Laikmetīgas mākslas arhīvs. Izpēte, izstāde un simpozijs” , Nr. EEZ04/GSK/2013/06 īstenošanas periods 20.08.2015. – 30.04.2016. Projekts tiek īstenots, izmantojot 62 117,09 EUR piešķīrumu no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumenta starpniecību. Projekta kopējās izmaksas ir  69042,00 EUR, valsts līdzfinansējums 9317,56 EUR, biedrības „Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs” līdzfinansējums 6924,91 EUR.

Organizē: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs


Sadarbībā ar: Living Art Museum (NYLO), Daugavpils M. Rotko mākslas centru, Alūksnes muzeju, izstāžu zāli “Rīgas mākslas telpa”, Kuldīgas Mākslas namu, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju

.

Atbalsta: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapiāla Fonds, ABLV Charitable Foundation, A/S "Latvijas Finieris", VAS "Latvijas Loto", SIA "Dizaina paklājs", Rīgas Amatniecības vidusskola, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Neputns, Latvijas Mākslinieku savienība un žurnāls "Studija".