MĒS NODROŠINĀM NEIEROBEŽOTU PIEEJU INFORMĀCIJAI
UN LABU LASĀMVIELU ATPŪTAI
Bibliotēkas paziņojumi:

Ceļojošā izstāde "No paša sākuma". Aktuālā vācu valodā sarakstītā bērnu un jauniešu literatūra

FOTO / VIDEO / PDF / POWERPOINT
drukāt
Ceļojošā izstāde "No paša sākuma".  Aktuālā vācu valodā sarakstītā bērnu un jauniešu literatūra

No 5. līdz 29. oktobrim, Kuldīgas Galvenās bibliotēkas 2. stāvā aplūkojama ceļojošā izstāde "No paša sākuma". Izstāde iepazīstina ar 15 bērnu un jauniešu grāmatām vācu valodā, kas ir iznākušas laikā no 2016. līdz 2018. gadam, to starpā bilžu grāmatas mazākajiem lasītājiem, romāni bērniem un jauniešiem, kā arī komikss.

Māsa un brālis, kas mīl viens otru, ienīst viens otru, strīdas un salīgst; divi zvēri – lācis un zebiekste – kuri savā starpā mēģina godīgi sadalīt trīs sēnes; meitene, kurai zem gultas dzīvo zebra;  četrpadsmit gadus vecs puisis, kurš iesaistās kādā projektā, jo cer pietuvināties savai simpātijai. Dīvains savirknējums? Nebūt ne! Tie visi ir tēli, kurus iespējams sastapt grāmatu izstādē “No paša sākuma”.

Grāmatas atspoguļo plašu bērniem un jauniešiem aktuālu tēmu spektru. No vienas puses  – pieaugšana, attiecības starp pieaugušajiem un bērniem, situācijas, kad bērniem jāuzņemas atbildība pār ģimeni, ikdienišķas problēmsituācijas kā dalīšanās, ikrīta burzma, no otras puses filozofiski eksistenciāli jautājumi par cilvēka dzīvi, kā arī stāsti ar vēsturisku vai sociālkritisku ievirzi.

Kopīgo šo grāmatu klāstā ir grūti atrast, tās visas ir īpašas - radoša pieeja valodai, spēcīga vizuālā un saturiska intensitāte, kas izraisa līdzpārdzīvojumu, brīnišķīgi tēli, superīgi dialogi, dzīvespriecīgs, sirsnīgs un iejūtīgs tonis, kā arī asprātīgas, detalizētas, gleznainas un sajūtas izraisošas ilustrācijas.

Izstādes apmeklētājiem ir iespēja piedalīties viktorīnā un iegūt pārsteiguma balvas no Gētes institūta!

Visas grāmatas ir iekļautas The White Ravens sarakstā, ko ik gadu sastāda un izdot Minhenes starptautiskā Jaunatnes bibliotēka uz Frankfurtes Grāmatu gadatirgus laiku. The White Ravens grāmatas tiek prezentētas Boloņas bērnu grāmatu tirgū.

Papildus informācija par izstādi:

https://ej.uz/zyye

www.goethe.de/nopasasakuma