MĒS NODROŠINĀM NEIEROBEŽOTU PIEEJU INFORMĀCIJAI
UN LABU LASĀMVIELU ATPŪTAI
Bibliotēkas paziņojumi:

Māls un pavediens

FOTO / VIDEO / PDF / POWERPOINT
drukāt
Māls un pavediens

Kuldīgas Mākslinieku rezidence 2019. gada izstāžu sezonu iesāk ar izstādi, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.
Izstādes mērķis ir sniegt iespēju Kuldīgas novada iedzīvotājiem un viesiem iepazīties ar Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas un tekstila nodaļu pasniedzēju un studentu darbiem, laikā kad tiek īstenots projekts par Mākslas un radošā klastera ADATU FABRIKU izveidi Kuldīgā. Vērā ņemas arī fakts, ka izstāde Kuldīgā ir pirmā, no virknes izstāžu un pasākumu, kas norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades ietvaros.
Izstādē būs skatāmi studentu darbi, kas rādīti mācību uzdevumu ietvaros, liekot uzsvaru uz LMA kā jauno profesionāļu pilnveidošanās vietu. Darbi izstrādāti visdažādākajās keramikas un tekstilmākslas tehnikās un sniedz ieskatu nodaļu daudzpusībā un katra jaunā mākslinieka iztēles iespējās. Savukārt pasniedzēji, kas savu varēšanu ir pierādījuši jau iepriekš un ir atpazīstami mākslinieki, izstādē eksponē darbus, kuri pauž katram raksturīgo skatījumu un tehnisko izpildījumu laikmeta kontekstā.


Tekstilmākslas apakšnozarē profesionāļu vadībā, studenti attīsta domāšanu un prasmes par tekstilu kā starpdisciplināru mākslas jomu, kurā iespējams darboties kā mākslas, tā dizaina laukā. Tekstils ir viens no daudzpusīgākajiem materiāliem, un, gan vārda tiešā, gan pārnestā nozīmē, un ir patiesi fleksibls – šķiedras māksla, auduma virsmas dizains, trīsdimensionāli objekti, klasiskais un eksperimentālais gobelēns, digitālais audums, interjera lietu radīšana un ekspozīcijas dizains, mājas tekstils un sadzīves priekšmeti.
Keramikas specializācijā dominē kompozīcijas un materiālu apstrādes disciplīnas, kuru laikā tiek padziļināti apgūtas tradicionālās, tā arī eksperimentālās tehnoloģijas. Studenti un pieredzējušie pasniedzēji izmanto plašu keramikas materiālu klāstu - akmens masa, porcelāns, šamots, māls u.c. savu darbu radīšanā.


Izstādē piedalās: Keramikas katedras vadītājs, profesors Dainis Lesiņš, Vizuālās mākslas nodaļas vadītāja, Tekstilmākslas katedras vadītāja, profesore Ieva Krūmiņa, profesore Aija Baumane, asoc. Prof. Dainis Pundurs, asoc. Prof. Ženija Loginova, asoc. Prof. Līga Skariņa, docents Ainārs Rimicāns, lektore Irēna Andrejeva un Diāna Janušone-Bojāre, kā arī mācību metodiķe Anna Rubene – Zīdere. Studenti: Ojūna Batbajara, Egija Damberga, Kaspars Geiduks, Inuta Graudiņa, Armands Jaspers, Ieva Kaula, Lauris Krauze, Emīlija Lielā, Olga Meļehina, Karlīna Simeona Mežecka, Kristīna Potapova, Marta Prēdele, Katrīna Šatalova, Evija Vītola – Lūse, Elza Timermane, Katrīna Leitēna, Kristīne Kligina, Maruta Konceviča, Elizabete Klints, Kintija Avena, Santa Leimane, Šarlote Baškevica, Katrīna Eihe, Jana Purmale, Agnese Tukāne, Elīne Buka, Guna Stikāne, Annele Slišāne, Baiba Vaivade, Ella Mihailova, Liene Lauriņa, Santa VIsaljeva, Lauma Kokoreviča, Agnese Ondzule, Elīza Kristīne Kleine, Anda Skadmane, Daniela Djubina, Jūlija Jerjomina, Iveta Šmita un Ingrīda Rutka.


Kuldīgas mākslinieku rezidence sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību un Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) Kuldīgā veido Mākslas un radošo klasteri ADATU FABRIKA. Klastera mājvieta būs kādreizējās Kuldīgas slimnīcas ķirurģijas korpusa ēka Kalpaka ielā 4, kuras būvprojektu izstrādā arhitektes Zaigas Gailes birojs. Sadarbībā ar starptautiskiem partneriem tiek izstrādāta inovatīva studiju programma un plašs mūžizglītības pakalpojumu klāsts radošo industriju jomā, kas veicinās pastāvīgu starptautisku mācībspēku un studentu apriti Kuldīgā.


Izstādes atklāšana notiks 2019. gada 11. janvārī pulksten 16:00 Kuldīgas mākslas namā 1905. gada ielā 6, Kuldīgā.