MĒS NODROŠINĀM NEIEROBEŽOTU PIEEJU INFORMĀCIJAI
UN LABU LASĀMVIELU ATPŪTAI
Gada biblioteka
Bibliotēkas paziņojumi:

Kuldīgas bibliotēkā – tikšanās ar Arti Pabriku un fotostāsta par Latvijas muižām atklāšana

FOTO / VIDEO / PDF / POWERPOINT
drukāt
Kuldīgas bibliotēkā – tikšanās ar Arti Pabriku un fotostāsta par Latvijas muižām atklāšana

12. maijā pulksten 15:00 Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā 1905. gada ielā 6 notiks tikšanās ar Eiropas Parlamenta deputātu, bijušo Latvijas ārlietu un aizsardzības ministru Arti Pabriku; pēc tikšanās bibliotēkas telpās tiks atklāta izstāde “Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmeta griežos”, kurā piedalīsies arī Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Tikšanās tēma - “Latvija un Eiropa 21. gadsimta izaicinājumu priekšā”, kurā A.Pabriks stāstīs par aktualitātēm Eiropas Savienībā, to ietekmi uz Latviju, kā arī uzklausīs iedzīvotāju jautājumus. “Šobrīd Eiropas Savienība sastopas ar virkni izaicinājumu, kuri visi atstāj ietekmi uz Latviju, jo esam ES sastāvdaļa – migrācija, Lielbritānijas izstāšanās no savienības, ekonomiskā stagnācija ir tikai dažas no problēmām, uz kurām jāmeklē risinājumi,” norāda A.Pabriks.

Pēc diskusijas ar iedzīvotajiem A.Pabriks atklās fotoizstādi, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Privāto un vēsturisko ēku asociāciju, kā arī biedrību Latvijas Piļu un muižu asociācija.

Fotoprojekts iekļauti 15 Latvijas privāto muižu likteņstāsti par ēku ziedu laikiem, padomju okupācijas gadiem un mūsdienām. Visus stāstus vieno apņēmīgu cilvēku paveiktais muižu atjaunošanā un izglābšanā no bojāejas.

Fotoprojekta mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar privāto vēsturisko ēku arhitektūras un kultūrvēsturisko bagātību, vēsturiskajām izmaiņām un īpašnieku spēju ēkām un to ansambļiem piešķirt jaunu elpu. Vienlaikus projekts mudina Latvijas muižu apskati iekļaut tūrisma braucienos, apceļojot Latviju.

“Visus muižu stāstus vieno īpašnieku paveiktais ēkas saglabāšanā un atjaunošanā; daudzos gadījumos muižas izglābtas pat no bojāejas. Pateicoties šim darbam, Latvijā tiek saglabāts kultūrvēsturiskais mantojums nākamajām paaudzēm. Ar šo projektu vēlos aicināt visus ne tikai apceļot Latviju un izzināt kultūrvēsturi, bet arī aizsākt jaunu tradīciju  - cildināt tos namīpašniekus, kuri ikdienā dara nenovērtējamu darbu,” stāsta A.Pabriks.

Fotoprojektā apskatāmi tādi privāto muižu stāsti kā Ārendoles muižas, Berķenes muižas, Bīriņu pils, Blankenfeldes muižas, Dikļu pils, Igates pils, Kukšu muižas, Mazmežotnes muižas, Mālpils muižas, Padures muižas, Piena muižas – Berghof, Rūmenes muižas, Skrundas muižas, Smuku muižas un Sventes muižas.

Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācijas pārstāve Egita Karlsone: “Mūsdienās muižas simbolizē Latvijas vēsturisko un ciešo saikni ar Rietumeiropu. Latvijas muižas ir arī būtisks tūrisma piesaistes avots sava unikālā novietojuma dēļ. Ja citviet vēsturiskās ēkas atrodas pilsētās, muižas Latvijā sniedz iespēju ne tikai novērtēt ēkas arhitektūru, bet arī izbaudīt brīnišķīgo Latvijas dabu.”

Fotoprojektā tika aicināts piedalīties ikviens privātās vēsturiskās ēkas (muižu, pusmuižu, piļu un kungu māju) īpašnieks. Izstādei atlasīti muižu stāsti no fotoprojekta interneta platformā iesniegtajiem http://latvijasmuizas.lv pieteikumiem.

Fotoprojekts Kuldīgā būs apskatāms līdz 24. maijam.

Vairāk par projektu: http://latvijasmuizas.lv

Papildus informācijai:
“Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmeta griežos”
info@latvijasmuizas.lv
29328043
Kuldīgas Galvenā bibliotēka
biblioteka@kuldiga.lv
25618263