MĒS NODROŠINĀM NEIEROBEŽOTU PIEEJU INFORMĀCIJAI
UN LABU LASĀMVIELU ATPŪTAI
Gada biblioteka
Bibliotēkas paziņojumi:

Zviedrijas dienas Kuldīgā, 3. – 13.aprīlis

FOTO / VIDEO / PDF / POWERPOINT
drukāt
Zviedrijas dienas Kuldīgā, 3. – 13.aprīlis

5.aprīlī oficiālā Zviedru dienu atklāšana Kuldīgā

Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms ir pagodināts piedalīties Zviedrijas dienās Kuldīgā. Vizītes laikā ir plānotas daudzas tikšanās un vizītes.

“Zviedrijas dienu ietvaros viena no lietām, kas man ļoti patīk, ir iespēja redzēt dažādas Latvijas pilsētas, to iedzīvotājus un tradīcijas,” tā norāda vēstnieks Landerholms. “Es ar nepacietību gaidu tikšanos ar Kuldīgas ģimnāzijas jauniešiem. No jauniešiem vienmēr ir iespēja mācīties. Kas zina, iespējams, viņiem būs kas sakāms par diplomātiju un es varēšu to iegaumēt,” turpina H.Landerholms.

Diena sāksies ar vizīti Kuldīgas novada pašvaldībā, kur būs tikšanās ar domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu, kultūras, izglītības un attīstības speciālistiem. Tālāk sekos tikšanās ar jauniešiem V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā, kur bija izsludināts eseju konkurss par...., notiks uzvarētāju apbalvošana, 12:00 notiks vēstnieka lekcija par ilgtspējību, kā arī izstādes “Man nav citas izvēles” par Raulu Vallenbergu atklāšana.

Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā norisinājās konkurss par klimata izmaiņām, notiks uzvarētāju apbalvošana un izstādes “Aci pret aci ar klimatu” atklāšana.

Pamatskolā notiks VOLVO prezentācija par drošību uz ceļiem “Apstājies. Paskaties. Pamāj.”, kā arī animācijas filmas “Karlsons, kurš dzīvo uz jumta” demonstrācija.

Notiks uzņēmumu apmeklējumi SIA “Kuldīgas tekstils” un SIA “Palleteries”, Zviedrijas uzņēmuma “Bergvik skog” pārstāvis Kārlis Blūms ir ieaicināts oficiālās delegācijas sastāvā.

Oficiālā Zviedrijas dienu atklāšana notiks 5.aprīlī plkst.17:00 Kuldīgas Mākslas namā, kur tiks atklāta zviedru mākslinieka Everta Karlssona karikatūru izstāde “The Best of EWK”.

17:30 Kuldīgas Mākslas nama pirmajā stāvā tiks rādīta zviedru filma - “Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda”.
Zviedrijas dienu ietvaros Kuldīgas un novada iedzīvotājiem būs iespēja redzēt šādas izstādes: “Zviedrija no putna lidojuma” Kurmāles pagasta Kultūras namā, “Zviedrijas un Latvijas daba” Kuldīgas komunālo pakalpojumu telpās,

“Zviedrijas kriminālromānu izstāde” Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā un “Dzīves Puzle” Ēdoles kultūras namā. Tās atspoguļo mūsdienu zviedru sabiedrību.

Visi interesenti ir aicināti piedalīties pasākumos, tie ir bez maksas.
“Zviedrijas dienas” ir Zviedrijas vēstniecības Latvijā projekts, kura pirmsākumi meklējami 2015.gadā. Projekta mērķis ir veicinātu dažādus Latvijas un Zviedrijas sadarbības aspektus.

Pilna Zviedru dienu programma pielikumā. Vairāk informācijas un par iespējām intervēt vēstnieku lūdzu kontaktēties ar:
Gaļina Aizvakara
Mob: +371 26407295
Epasts: ambassaden.riga@gov.se
Mājas lapa: www.swedenabroad.se/riga
Facebook: Embassy of Sweden in Riga
Twitter: Sweden in Latvia